Na sedežu Regionalne razvojne agencije Ljubljanske urbane regije (RRA LUR) je v petek, 20. junija 2025 potekala predstavitev rezultatov projekta »Izboljševanje podjetniške izkušnje s pomočjo podpornega okolja v Ljubljanski urbani regiji«. Dogodek je bil namenjen vodstvu in zaposlenim RRA LUR, s katerimi je Univerza v Mariboru, Fakulteta za organizacijske vede, sodelovala v okviru programa Problemsko učenje študentov v delovno okolje 2024–2027 (PUŠ).
Študenti sodelujočih študijskih programov so v zadnjih mesecih raziskovali delovanje podpornega okolja za podjetništvo v Sloveniji. Z analitičnim pristopom so preučili institucije in storitve, ki nudijo pomoč podjetnikom v začetnih fazah ter pri nadaljnjem razvoju, obenem pa identificirali možnosti za izboljšave. Na predstavitvi so udeležencem prikazali glavne ugotovitve, analitična priporočila in rezultate ankete o zaznanih izzivih znotraj podpornega sistema.
Dogodek je ponudil prostor za neposreden dialog med študenti in strokovnjaki RRA LUR. Takšen prenos znanja med akademskim okoljem in regionalno prakso predstavlja pomembno sinergijo za razvoj podjetniškega okolja ter za bodoče zaposlitvene priložnosti mladih.
Projekt je financiran v okviru Programa evropske kohezijske politike 2021–2027 in Ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije.