Promocijski dogodek projekta: Izboljševanje podjetniške izkušnje s pomočjo podpornega okolja v Ljubljanski urbani regiji



Na Fakulteti za organizacijske vede Univerze v Mariboru v Kranju je dne 5. junija 2025 ob 10:00 v predavalnici 303 potekal promocijski dogodek projekta »Izboljševanje podjetniške izkušnje s pomočjo podpornega okolja v Ljubljanski urbani regiji«, ki se izvaja v okviru javnega razpisa Problemsko učenje študentov v delovno okolje: gospodarstvo, negospodarstvo in neprofitni sektor v lokalnem/regionalnem okolju 2024–2027 (PUŠ v delovno okolje 2024–2027).

Projekt v sodelovanju s partnerjem iz negospodarstva, Regionalno razvojno agencijo Ljubljanske urbane regije (RRA LUR), študentom omogoča praktično vključevanje v raziskovalno delo na področju razvoja podpornega okolja za podjetništvo. Študenti iz različnih študijskih programov so v okviru projekta pripravili poglobljeno analizo delovanja podpornih mehanizmov za podjetnike v Sloveniji, raziskovali učinkovitost obstoječega podpornega sistema in oblikovali predloge za njegovo izboljšanje.

Dogodek je ponudil priložnost za predstavitev ključnih ugotovitev, izmenjavo mnenj ter povezovanje akademske sfere, podpornega okolja in študentov, ki bodo s pridobljenim znanjem bolje pripravljeni na izzive podjetniškega okolja. Ob tej priložnosti so sodelujoči študenti predstavili tudi publikacijo, ki jo pripravljajo v okviru projekta, v kateri so zajeti rezultati raziskav in priporočila za nadaljnji razvoj podpornega podjetniškega okolja v Sloveniji.

Projekt se izvaja v okviru Programa evropske kohezijske politike 2021–2027, v sodelovanju z Ministrstvom za visoko šolstvo, znanost in inovacije.