Slovnična in pravopisna pravila pisanja zaključnih del

Na Univerzi v Mariboru pripravljajo dne 30.1.2019, ob 14.uri delavnico namenjeno študentom študijskih programov 1. stopnje z naslovom »Slovnična in pravopisna pravila pisanja zaključnih del«, ki jo bosta izvedli izr. prof. dr. Alenka Valh Lopert in izr. prof. dr. Melita Zemljak Jontes.

Vsebina delavnice:

Opozorili bomo na najpogostejše napake, pri tem pa izhajali iz konkretnih primerov iz diplomskih del, objavljenih v DKUM:

• pravopisna pravila (velika/mala začetnica, ločila, pisanje skupaj/narazen),
  • oblikoslovne težave (sklanjanje težjih primerov),
  • skladenjske težave (besedni red, zapletene povedi),
  • besedje (stilno zaznamovano, prevzeto ...),
  • stilistične težave.

Prijava in dodatne informacije so na voljo tukaj.

Delavnico bo možno spremljati tudi v živo preko videokonferenčnega sistema, s klikom na naslednjo povezavo: https://univerzamb.webex.com/meet/skrbnik. Več informacij je na voljo tukaj (v opombah).