Teden podjetništva na Vegovi (Ljubljana)

V tednu od 25. 9. do 29. 9.2017 bo na Elektrotehniški-računalniški strokovni šoli in gimnaziji v Ljubljani (Vegovi) potekal Teden podjetništva (OIV) v sodelovanju s Fakulteto za organizacijske vede UM in podjetji Optiweb (www.optiweb.com), Abakus (www.abakus.si) in GS1 Slovenija (http://www.gs1si.org/).

V ponedeljek, 25. 9. bodo dijakom prikazali nastajanje poslovnega modela viš. pred. dr. Gregor Lenart, asist. Marjeta Marolt, izr. prof. dr. Andreja Pucihar, gospod Miha Lavtar (Optiweb) pa izkušnje pri zagonu podjetja.

V torek 26. 9. bodo dijaki spoznali razvojno orodje Oracle Apex ter naredili prototipno aplikacijo spletne trgovine ob spodbudi gospoda Aljaža Malija (Abakus in SIOUG), gospoda Andreja Grlice (Abakus), doc. dr. Alenka Baggie in red. prof. dr. Roberta Leskovarja.

V četrtek 28. 9. bosta dijake z osnovami marketinga in digitalnega marketinga seznanila doc. dr. Miha Marič in red. prof. dr. Goran Vukovič, osnove standarda GS1 in globalno poslovanje pa bo predstavila dr. Mateja Podlogar (GS1 Slovenija).

Zadnji dan delavnice, petek, 29. 9. bo namenjen dokončanju prototipne aplikacije, testiranju, dokumentiranju in predstavitvi prototipov, dijake pa bosta usmerjala doc. dr. Alenka Baggia in red. prof. dr. Robert Leskovar.

S pomočjo slovenskega združenja uporabnikov Oracla (SIOUG) dogodek vzbuja tudi mednarodno zanimanje.

Potek delavnice spremljajte na swqlab.fov.um.si/moodle/course/view.php?id=62, fov.um.si in www.facebook.com/fovkranj.